Alergia

Katar sienny, wysypka, kaszel 0

Katar sienny, wysypka, kaszel

Aktualne problemy cywilizacyjne odnoszą się do zdrowia, tak psychicznego, jak i fizycznego. Przewlekły stres, ciągła rywalizacja w pracy i poczucie, że wciąż trzeba dążyć do perfekcji, mogą przyczynić do wystąpienia apatii, a w dalszej kolejności depresji. Osłabienie psychiki wiąże się z odpowiedzią organizmu, która może dotyczyć zwiększonej zachorowalności na niektóre choroby.

Obecnie gros osób zmaga się z problemami naczyniowo- sercowymi, otyłością, cukrzycą. Często też występują nowotwory rożnych narządów wewnętrznych. Te wcześnie wykryte mają szansę całkowitego wyleczenia.

Nie rzadko pojawia się też alergia. Odpowiedź na niektóre pyłki i pokarmy jest częsta wśród dzieci. Wiele z nich jest uczulona, w początkowych etapach swojego życia, na nabiał, jajka, marchew, cytrusy, a nawet jabłka, czy pietruszkę i seler. Nie jest już rzadką sytuacją, że nawet osoby dojrzałe zauważają u siebie pojawienie się alergii. Mówią, że nigdy nie byli na nic uczuleni, a teraz kichają w sezonie pylenia lub pojawia się u nich wysypka po zjedzeniu truskawek.

Learn More
Czy alergia jest wyleczalna? 0

Czy alergia jest wyleczalna?

Mówi się, że alergia jest jednym z problemów cywilizacyjnych. Może pojawiać się jawnie lub w sposób zupełnie niespodziewany zaatakować z pozoru zdrowego i silnego osobnika.

Niemowlaki często reagują uczuleniowo na niektóre produkty spożywcze czy kosmetyki. Balsamy, płyny do kąpieli czy proszki do prania dziecięcej odzieży są tworzone z myślą o młodych i słabych organizmach. Są przebadane i przechodzą wiele prób i testów zanim pojawia się na rynku.

Learn More
Od alergii do astmy. 0

Od alergii do astmy.

Duża część społeczeństwa zgłasza problemy zdrowotne, które rozpatrywane są w kategoriach odpowiedzi alergicznych organizmu.

Alergia to nadmierna negatywna reakcja na jakiś czynnik, który zwany jest alergenem. Dziś wiele osób zmaga się ze słabszymi lub silniejszymi jej objawami. Już w niemowlęctwie pojawiają się pierwsze kłopoty. Dziecko, które karmione jest mlekiem matki może reagować na pewne produkty, które zostały przez nią zjedzone. Czasem, jednak, bywa tak, że matka ograniczając swą dietę do minimum nadal zauważa pokrzywki, podrażnienia skóry, wysypki na twarzy dziecka. Może to być odpowiedź na niektóre kosmetyki, proszki do prania, balsamy i inne. Jeśli alergia nie zostanie w porę sklasyfikowana, a jej skutki zniwelowane, u maleństwa może rozwinąć się astma wczesnodziecięca. Z niej mają szansę wyrosnąć do szóstego roku życia. Po tym czasie, astma przechodzi w tę właściwą towarzyszącą już przez całe życie- astmę oskrzelową.

Dla wielu rodziców ogromnym zmartwieniem są okresowe zapalenia płuc lub oskrzeli dziecka. Wiążą się one częstą z hospitalizacją i wieloma zabiegami, którymi będzie musiało poddać się dziecko.

pasta przeznaczona dla uszkodzonych zębów Sensodyne Expert Soft cechuje się stosunkowo niską ceną Learn More
Silne alergeny 0

Silne alergeny

Z badań i obserwacji wynika, że co trzeci człowiek skarży się na różne objawy alergii.

Alergia jest odpowiedzią i reakcją organizmu ludzkiego na jakiś czynnik. To reakcja nadmierna, biorąc pod uwagę ilość alergenu i stopień jego ingerencji. Może pojawiać się dyskomfort związany z problemami górnych dróg oddechowych, jak również wysypka, potocznie zwana pokrzywką.

Learn More