Alergia jest obecnie jednym z podstawowych schorzeń, na które cierpi znaczna część cywilizacji. Może pojawiać się już we wczesnych fazach życia. Już u kilkutygodniowych maluszków obserwuje się wystąpienie pierwszych objawów uczulenia. Są to przede wszystkim, widoczne wysypki i inne problemy skórne. Występują one najczęściej na policzkach, bródce, czole niemowlaków. Poza tym, mogą ozdabiać nóżki na łydkach, dłonie (zazwyczaj symetrycznie na lewej i prawej). Pojawiają się też w zgięciach kończyn. Efektem zaniedbania lub złego leczenia może być astma i w dalszej kolejności problemy z płucami i oskrzelami.
Alergia jest też prawdopodobna u ludzi dorosłych, którzy do tej pory nie wykazywali żadnych dolegliwości. Pokrzywki, katary w okresie roślinnego pylenia, kaszel oskrzelowy bywają uciążliwe i bezwzględnie wymagają leczenia. Alergia u osób dojrzałych może być efektem zmęczenia organizmu na skutek przepracowania i przewlekłego stresu, osłabienia naturalnej odporności organizmu w związku z zaniedbaniami dietetycznymi, minimalnej dawki zdrowej aktywności fizycznej.
Niestety należę do tej grupy pechowców, dla których wiosna to nie jest najpiękniejsza pora roku. Kicham, płaczę, nie mogę oddychać i męczę się trzy razy szybciej niż normalnie. Muszę mieć zawsze przy sobie allertec, żeby szybko i skutecznie łagodzić objawy alergii. Ściągnęłam sobie też na telefon taką specjalną aplikację dla alergików ze strony odetchnijspokojnie.pl, żeby wiedzieć kiedy i gdzie co pyli.