Alergia jest dziś powszechnym problemem, który dotyka wiele osób niezależnie od ich wieku i dotychczasowej kondycji fizycznej. Zdrowie to najważniejszy aspekt życia. Kiedy nie dopisuje, wszystko staje się trudniejsze i wymaga większego wysiłku. Czasem każdy z nas posiada trudniejszy okres, który obfituje w zmęczenie stres. Organizm jest wtedy łatwiejszym celem, nie tylko dla infekcji wirusowych, ale także alergenów.

Sezonowe alergie, związane z pyleniem i kwitnieniem różnych roślin, charakteryzuje się katarem, kaszlem, szczypaniem oczu. Oprócz tego, osoby atakowane przez szkodliwe dla nich pyłki, mogą wykazywać odpowiedź alergiczną na niektóre pokarmy. Według obserwacji i badań, nawet marchew, pietruszka czy seler mogą być niekorzystne dla alergików. To nie tylko miód, orzechy czy kakao są niebezpieczne dla alergików. Jabłko, nabiał też mogą utrudnić życie. Bo cóż to za przyjemność odczuwać świąd który, mieć duszności, czy widoczną wysypkę i bąble na rękach, twarzy itp.

Alergia pojawia się już we wczesnym dzieciństwie i niemowlęctwie ale może też spotkać ludzi dojrzałych i pozornie odpornych.