Alergie

walka z uciążliwością

Reakcje alergiczne

Wielu osobom nie jest obce sezonowe podrażnienia spojówek, pieczenie oczu, katar sienny, duszności i kaszel. Alergia to jeden z kilku ważnych problemów zdrowotnych towarzyszących wielu osobom na całym świecie.

Szczególnie są predysponowane osoby słabsze. Jak to stwierdzić? Zanieczyszczenie środowiska, wspomaganie chemią każdego aspektu życia, brak dostatecznego ruchu na świeżym powietrzu, stres, pośpiech, niezbyt zdrowa dieta, przyczyniają się do pogarszania odporności i pojawiania skłonności do zapadania na różne schorzenia.

Do najczęstszych zalicza się choroby serca, cukrzycę, nowotwory, alergię, a co się z nią często wiąże- astmę. Alergie mogą przejawiać się na różne sposoby. To nie tylko duszności, kaszel czy zatkany nos i podrażnione oczy. Może to być wysypka, drażliwość skóry, świąd. W zależności od podłoża i nasilenia, pojawia się pod różnymi postaciami. Alergie skórne obejmują jej zaczerwienienie, pokrzywkę, uczucie, jakby pod skórą znajdowały się ziarenka piasku, bąble. Łatwo o wysypkę ale często trudno ją zwalczyć. Pojawia się szybko, a znika długo, nawet kilka miesięcy. Mogą też powstawać trwale zmiany w strukturze naskórka. Alergie wymagają pielęgnacji od wewnątrz i od zewnątrz. Stąd ważne jest stosowanie odpowiednich maści i kremów oraz trafnie dobranych leków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *