Alergie

walka z uciążliwością

Schorzenia cywilizacyjne

Zanieczyszczenie środowiska, spożywanie żywności modyfikowanej genetycznie, ciągła styczność z ogólnie pojętą chemią, powodują osłabienie organizmu. Skutkiem tego są zwiększające się skłonności do zachorowań. Łatwiejszym celem dla infekcji o podłożu wirusowym, bakteryjnym czy grzybiczym są ludzie słabsi. Pośpiech, zmęczenie, nieregularna dieta i brak aktywności fizycznej tylko pogarszają sprawę.

Za choroby cywilizacyjne uważane są: choroba wieńcowa, nowotwory, cukrzyca. Coraz częściej mówi się też o alergii. Alergia na różnego typu czynniki może pojawiać się na każdym etapie życia. Wiele się słyszy o maleńkich dzieciach, u których obserwuje się problemy skórne o podłożu uczuleniowym. Po jakimś czasie, dzieci mogą „wyrastać” z różnych alergii, jednak w słabszych okresach mają one prawo nawracać.

Alergia może dotknąć nawet osoby starsze, które nigdy nie zmagały się z tego typu problemami. Katar sienny czy oskrzelowy kaszel, a w dalszej kolejności astma to nie żarty. Mogą one generować poważne dolegliwości, które zaburzają komfort życia. Leczenie objawowe znosi nieprzyjemne dolegliwości, jednak nie usuwa przyczyny problemów. Dlatego wskazane jest wzmacnianie funkcjonowania organizmu poprzez ćwiczenia na świeżym powietrzu i sezonowe wyjeżdżanie w tereny nadmorskie i górskie, które obfitują w jod- pierwiastek tak niezbędny do poprawy jakości życia każdego alergika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *