Duża część społeczeństwa zgłasza problemy zdrowotne, które rozpatrywane są w kategoriach odpowiedzi alergicznych organizmu.

Alergia to nadmierna negatywna reakcja na jakiś czynnik, który zwany jest alergenem. Dziś wiele osób zmaga się ze słabszymi lub silniejszymi jej objawami. Już w niemowlęctwie pojawiają się pierwsze kłopoty. Dziecko, które karmione jest mlekiem matki może reagować na pewne produkty, które zostały przez nią zjedzone. Czasem, jednak, bywa tak, że matka ograniczając swą dietę do minimum nadal zauważa pokrzywki, podrażnienia skóry, wysypki na twarzy dziecka. Może to być odpowiedź na niektóre kosmetyki, proszki do prania, balsamy i inne. Jeśli alergia nie zostanie w porę sklasyfikowana, a jej skutki zniwelowane, u maleństwa może rozwinąć się astma wczesnodziecięca. Z niej mają szansę wyrosnąć do szóstego roku życia. Po tym czasie, astma przechodzi w tę właściwą towarzyszącą już przez całe życie- astmę oskrzelową.

Dla wielu rodziców ogromnym zmartwieniem są okresowe zapalenia płuc lub oskrzeli dziecka. Wiążą się one częstą z hospitalizacją i wieloma zabiegami, którymi będzie musiało poddać się dziecko.